با حضور هیات رئیسه و دانشجویان غیرایرانی، دومین مراسم دوسویه مسولان و دانشجویان به منظور ارتقاء و توسعه روابط بین الملل در حوزه سلامت برگزار شد.

برگزاری هفته علمی فرهنگی توسط دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه علوم پزشکی آزاداسلامی تهران

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۴۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۷۳۵
برگزاری هفته علمی فرهنگی توسط دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه علوم پزشکی آزاداسلامی تهران

مراسمی با حضور دکتر سیدعلی ابطحی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، معاونان، روسای دانشکده ها، مدیران و دانشجویان غیرایرانی به منظور آشنایی، تبادل نظر ارتقاء و توسعه روابط بین الملل در سالن اجتماعات شهید احدی واقع در ساختمان زرگنده برگزار شد.

در این مراسم دکتر علیرضا جعفری نعیمی، سرپرست امور بین الملل ضمن خوشامدگویی به دانشجویان توضیحات مبسوطی در خصوص تاریخچه، شرایط و امکانات فعلی و اقدامات حوزه بین الملل در گذشته و برنامه آینده ارائه داد.

دکتر ابطحی نیز ضمن خوشامدگویی به دانشجویان غیرایرانی از حضور دانشجویان کشورهای همسایه در این دانشگاه اظهار خوشحالی کرد و گفت: سکانداران دانشگاه آزاد اسلامی و در راس آنها دکتر ولایتی با بینشی وسیع، سعی در ارتقاء حوزه سلامت کشورهای منطقه دارند، چرا که لازمه کنترل بیماریها و ارتقاء سلامت، حرکتی جمعی و نتیجه آن بر همه کشورها تاثیرگذار است.

وی افزود: زمانی ما می توانیم بر مهار بیماریها و ارتقاء سلامت در کشورمان مطمئن باشیم که در کشورهای منطقه نیز این اتفاق افتاده باشد تا از بیماری در امان باشیم. لازمه کنترل بیماریها کنترل همه منطقه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: این دانشگاه با امکانات مناسب علوم پایه، بالین و اساتید مجرب آمادگی دارد تا نسبت به تربیت دانشجویان کشورهای همسایه با هدف ارتقاء حوزه سلامت در منطقه نقش خود را ایفا کند.

در ادامه این مراسم دکتر سیدحمید جمال الدینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و نیز نماینده معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه امور بین الملل ضمن تشریح نقش تعمدی استعمارگران در انتخاب کشورهای هم گروه در مجامع جهانی گفت: برخلاف وجود قرابت زبانی و فرهنگی، کشورهای همجوار بعضا در یک گروه قرار ندارند.

وی افزود: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب، نسل آینده در کشورهای منطقه با پیاده سازی گام دوم، سکاندار امنیت و آسایش آینده منطقه هستند و با همزبانی، همدلی، توسعه علم و فناوری آینده درخشانی را رقم خواهند زد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با بیان اهمیت نقش دانشجویان اعزامی از کشورهای همسایه در آینده سلامت کشورشان بر تحصیل و یادگیری علم و دانش ایشان تاکید کرد و اظهار کرد: برای امنیت امروز کشور بسیار مجاهدت شده و خونها ریخته شده است. حرمت این رشادتها را داشته باشید و در ساخت آینده سهیم باشید.

وی در پایان از راه اندازی هفته علمی فرهنگی به منظور به اشتراک گذاری فرهنگ، آداب، سنن و معرفی بزرگان کشورهای همسایه خبر داد و از دانشجویان غیرایرانی خواست تا با حمایت دانشگاه نسبت به برپایی آن حداکثر تلاش خود را به کار برند.

کلید واژه ها: دکتر سید حمید جمال الدینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران دانشجویان بین الملل هفته علمی فرهنگی


( ۳ )

نظر شما :