یاد امام امیدبخش است. این یاد را باید زنده نگه داشت و آن را قدر دانست

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۳ کد : ۲۱۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۷۵۱
در پی خبر تسلیت دکتر سید حمید جمال الدینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به مناسبت سالروز درگذشت بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان شد: امام خمینی(ره) بشارت دهنده صبح پیروزی در پس تاریکی ظلم و قافله سالارِ کاروان پویای انقلاب، در سایه سیاست و دیانت و نقش آفرینِ انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
یاد امام امیدبخش است. این یاد را باید زنده نگه داشت و آن را قدر دانست

چهاردهم خرداد، سالروز رحلت امام خمینی(ره)، فرصتی است برای تجدید میثاق با آرمان های بلند الهی و انسانی آن مرد بزرگ اندیش و عظیم الشأن و عرض ارادتی است به پیشگاه آن «بزرگ‌مرد تاریخ ایران».
امام خمینی(ره) بشارت دهنده صبح پیروزی در پس تاریکی ظلم و قافله سالارِ کاروان پویای  انقلاب، در سایه سیاست و دیانت و نقش آفرینِ انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران بود. بزرگ‌مردی که ضمن زنده کردن باورهای راستین اسلام ناب محمدی(ص) با نگاهی روشن و بالنده، ملتی غیور و از جان گذشته را پروانه وار، گِرد شمع وجود خود جمع کرد و دریایی خروشان از اتحاد، همدلی و همراهی آنها آفرید و بزرگ ترین رویداد قرن، «انقلاب اسلامی» را رقم زد و بانی حرکتی نوین شد که نقطه عطف آغازین آن پانزدهم خرداد سال 1342 و بیت الغزل پیروزی آن، 22 بهمن 1357 بود.
اگر چه خورشید عالمتاب وجود امام (ره) به عنوان رهبر و مظهر آن آرمان خواهی و منادی رهایی ملت، از کنارمان پرکشید و «بادلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا» به جایگاه ابدی سفر کرد و در جوار شهیدان آرمید اما راه پر رهروش ادامه خواهد داشت.‌
ضمن عرض تسلیت و تعزیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و همچنین سالروز قیام خونین پانزدهم خرداد 1342، به فرمایش مقام معظم رهبری بسنده می‌نمایم که: «یاد امام امیدبخش است. این یاد را باید زنده نگه داشت و آن را قدر دانست».

 

کلید واژه ها: دکتر سید حمید جمال الدینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قیام 15 خرداد امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی


نظر شما :