دکتر صالحی معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران: لزوم برنامه ریزی صحیح و منسجم برای تربیت و آموزش هدفمند دانشجویان تحصیلات تکمیلی

دکتر حسن زاده عنوان کرد: این دانشگاه پتانسیل همکاری در جهت توانمند‌سازی اساتید و دانشجویان دکتری تخصصی در سطح استان را داراست

۲۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۳ کد : ۲۸۹۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۱

    دکتر صالحی معاون آموزشی و پژوهشی دبیرخانه هیات امنای استان تهران طی بازدید خود از دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران عنوان کرد در حال حاضر جمعیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی نسبت به سایر مقاطع روند رو به رشدی را تجربه می‌کند و بدین لحاظ می‌بایست با برنامه ریزی صحیح و منسجم نسبت به هدایت این دانشجویان به صورت هدفمند و بنا به نیاز جامعه اقدام نمود. وی افزود با توجه به آنکه این دانشگاه دربرگیرنده رشته های وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری است قطعا الگوهای پیاده سازی شده می‌تواند در هر دو گروه علوم پزشکی و غیرپزشکی بومی سازی شده باشد و مورد استفاده سایرین قرار گیرد.

     در این بازدید دکتر خوشدل رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با بیان اهداف راهبردی در مسیر سرآمدی در آموزش و پژوهش، به بهره‌گیری از رهیافت همگرایی بین علوم و فناوری اشاره نمود و وجود مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه را فرصتی مناسب برای ارتقاء آموزشی گروه‌ها و دانشکده‌ها برشمرد.

   دکتر حسن زاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، نیز ضمن معرفی حوزه‌های زیر مجموعه، طرح ها، دیدگاه‌های آتی حوزه معاونت آموزشی و سازوکارهای لازم در جهت تدوین اسناد مورد نیاز را برشمرد و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران علیرغم محدودیت‌های موجود، در کارگروه‌های فکری مستقر در مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی، طرح‌ها و الگوهای مناسبی با رویکرد توانمند سازی اساتید پیاده سازی نموده‌است و این دانشگاه  پتانسیل همکاری در جهت توانمند‌سازی اساتید در سطح استان تهران را دارا می‌باشد. وی به لزوم بهره‌گیری از افراد توانمند برای کارآفرین نمودن فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف تحصیلی، لزوم تعامل بین واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی و بهره‌مندی از پتانسیل نیروی انسانی کارآمد اشاره نمود. وی افزود: در خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی به خصوص دانشجویان دوره دکتری تخصصی نیز این امکان فراهم است تا بنا به مقتضیات جامعه، کارگاه‌های آموزشی لازم برای آنان برگزار گردد تا متقاضیان جذب هیات علمی به صورت هدایت شده و بنا بر نیاز جامعه دست به انتخاب بزنند چرا که تسلط استاد و نحوه ارائه درس، سخنرانی موثر و آموزش های مهارتی در مباحث علمی است که منجر به رشد علمی و پرورش دانشجویان جوان‌تر و توانمند در آینده می‌گردد. وی همچنین افزود در مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه گاهنامه الکترونیکی توانمندسازی ایجاد شده است و تلاش مجموعه مذکور در جهت علمی شدن بیشتر آن می‌باشد؛ ضمن آنکه برنامه جامع توانمندسازی اعضاء هیات علمی در شورای آموزشی این دانشگاه به تصویب رسیده است.

در این جلسه دکتر ناصحی مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خصوص روش‌های بهینه سازی سیستم آموزشی هدفمند توضیحاتی ارائه کرد و دکتر وطن پور مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش ضمن برشمردن توانمندی این مرکز اظهار امیدواری کرد گاه‌نامه توانمندسازی در مرحله بعد به صورت ماهنامه و سپس مجله علمی درآید. دکتر هاشمی مدیر مرکز امور هیات علمی نیز در خصوص جذب اعضاء هیات علمی توانمند و نحوه ارتقاء اعضاء هیات علمی و تبدیل وضعیت ایشان مطالبی عنوان نمود. در این جلسه در خصوص رشته‌های جدید طرح موضوع گردید و راه‌کارهای مربوطه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

در پایان دکتر صالحی با برشمردن اهمیت علوم پزشکی و لزوم تعامل بین واحدی دانشگاه‌های آزاد اسلامی به بازدید از حوزه‌های مختلف پرداخت.

کلید واژه ها: دکتر غلامرضا حسن زاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی


نظر شما :